Az alacsony glikémiás index (röviden a GI) valamennyi élelmiszernél, így az édesítőknél is meghatározó. Általában elmondható, hogy figyelnünk kell a vércukorszintünk egy nem túl széles sávban való tartására, hogy ne terheljük túl a szervezetünket a gyors szénhidrátok, azaz a magas GI-jű élelmiszerek fogyasztásával.
Igen. Számos egyéb, az egészségre gyakorolt pozitív hatása mellett, beleértve: emésztés- és étvágy javítása, gyomor erősítése, antimikrobiális (baktériumölő), anti-inflammatorikus (gyulladáscsökkentő), antioxidáns, tumorellenes és koleszterincsökkentő tulajdonságát, jótékony hatása van a vércukorszintre is, így a glikémiás kontrollban jól alkalmazható.
A vércukorszint csökkentése a fahéj által úgy valósul meg, hogy a fűszer javítja a sejtek inzulin (hasnyálmirigy által termelt hormon) iránti érzékenységét, így befolyásolja azok glükózfelvételét (cukorfelvételét) is. Ez jó hír mindazok részére, akiket cukorbetegséggel, csökkent glükóztoleranciával, inzulinrezisztenciával, egyéb szénhidrát-anyagcserét érintő problémával diagnosztizáltak.
Mindkét fő összetevő – a virágméz és a xylitol – prebiotikus hatásúak, azaz elősegítik a bélrendszerünk egészségét azáltal, hogy táplálják a bélben élő hasznos baktériumokat.
Az édesség foka egyéni ízlés kérdése. Annyi azonban elmondható, hogy a Neonectar édesítő valamivel édesebbnek érződik mint a méz vagy a cukor, így kevesebb is elég belőle a megszokott édességszint eléréséhez.
Néhány alkalom után, az adagot fokozatosan növelve mindegyikőnk kitapasztalja a számára ideális adagolást.
Igen, két fő alkotóeleme – a méz és a xylitol – is a környezetre ártalmatlan módon készül.
Ahogy közismert, a méz a méhek által növényi részek nedvéből, növényi nektárból gyűjtött anyag, melyet ők
később átalakítanak, raktároznak és érlelnek.
A Neonectar termékeiben felhasznált xylitol a papírgyártás mellékterméke, tehát mostanában használt kifejezéssel up-cycling módon hasznosul.